Haberler

Konya'da Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde şehitler anıldı

Resim

Konya Şehitliğindeki törene, Vali Vahdettin Özkan, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Önder Şensöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, protokol mensupları, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

Konya Şehitliğindeki törene, Vali Vahdettin Özkan, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Önder Şensöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, protokol mensupları, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı. Şehitlik Anıtına çelenklerin koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmanın ardından Vali Vahdettin Özkan, Şehitlik Defterini imzaladı.

Törenin ardından şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılarak dua edildi. Mevlana Kültür Merkezi’nde devam anma programında ise şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Çanakkale Savaşı’nın hikayesinin anlatıldığı video gösteriminin ardından öğrenciler tarafından tiyatro gösterisi yapıldı.

X