Haberler

KONESOB’ta Karabacak Yeniden Başkan…

Resim
Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (KONESOB), olağan genel kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi.
 

Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (KONESOB), olağan genel kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Genel kurulda ilk olarak Divan heyeti oluşturuldu.
Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya’nın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, 4 yıllık çalışma faaliyet raporu izlendi. 

Ardından genel kurulda kürsüye Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve adayı Muharrem Karabacak geldi. “Söze ne hacet... Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diyerek konuşmasına başlayan KONESOB Başkanı ve adayı Muharrem Karabacak, “Öylesine farklı bir döneme hep birlikte şahitlik ettik. Evet, Pandemi dönemi zor ve çetin geçti. Bu süre zarfında odalarımızın ve çok değerli esnaf ve sanatkarlarımızın her daim yanında olduk. Hiçbir zaman yalnız bırakmadık. 7/24 esasıyla hep birlikte dertlendik, sevdamıza doğru yol aldık. Yapmış olduğumuz istişare toplantılarıyla çözümler bulduk, yerelde ve genelde isminden söz edilir bir birlik oluşturduk; Fiziki ortamlar online işlemler, Mesleki yeterlilikleri, ahilik ve birçok eserler. Ortaya koyduğumuz iletişim diliyle esnaf ve sanatkarlarımızın güçlü ve gür sesi olduk”

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

KONESOB Başkanı ve Adayı Muharrem Karabacak, “Bismillah olacak’ sözleriyle konuşmasına devam eden Karabacak, “Bugün gözler bu salonda, Türkiye buradan gidecek mesajlara odaklanacak. Bu mesajı hep birlikte verecek miyiz. Çok kıymetli büyüklerim, arkadaşlarım, sevgili kardeşlerim, biz büyük bir aileyiz. 84 Esnaf odamızla, 60 bin Esnaf ve Sanatkarlarımızla, 648 hazirun, 252 denetim kurulumuzla büyük bir aileyiz. Ne mutlu ki, böylesine eşsiz ve seçkin bir ailenin neferiyiz… Bu duygu ve düşüncelerle olağan Genel Kurumuzun, başta esnaf ve sanatkarlarımıza, odalarımıza, Konya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diler, hepinize ayrı ayrı çok çok teşekkür ederim” dedi. 

Konuşmaların ardından seçime geçildi.  648 delegenin oy kullandığı genel kurulda, 454 oy alan Muharrem Karabacak yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Başkan Adayı Ali Osman Karamercan ise 155 oy aldı. 

Muharrem Karabacak Başkanlığındaki KONESOB’un yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulunda, Emin Baranok, Osman Alp, Kadir Kağnıcıoğlu, Ahmet Şen, Yalçın Bozkır, Fikri Kurt, Niyazi Yavuzer, Feridun Göner. 

Yönetim Kurulu yedek, Erol Karamanlı, Faruk Aydın, Mehmet Ünlügül, Arif Yeşildaş, Yusuf Ertuğrul, Erden Öztek, İbrahim Işık, Murat Petek, Adil Dönek.

Denetim Kurulunda Hilmi Aydın, Mehmet Günbaş, Ali Serdar Uzal, Ömer Dağ, Mustafa Ünver. 

Denetim kurulu yedek, Abdullah Acıbadem, Mehmet Adil, Ahmet Zafer Çağlak, Muhammet Acar, Abidin Dilber

Disiplin Kurulunda ise, Veyis Güçlü, Kenan Almaz, Ramazan Yalçınkaya, Muhlis Bülbül, Ramazan Kuşpınar yer aldı. 

Disiplin Kurulu yedek, Cemal Kınaç, Levent Emir, Kadir Erölmez, Ramazan Söğüt, Mustafa Yazar… 
X